اکانت تجاری اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

اکانت تجاری اینستاگرام یا پروفایل بیزینس یک قابلیت جدید اینستاگرام برای کسانی است که می‌خواهند به فعالیت تجاری بپردازند.

در نظر داشته باشید افراد عادی نمی‌توانند از این ویژگی استفاده کنند زیرا این قابلیت مختص به کسانی است که می‌خواهند به تجارت در این شبکه اجتماعی  بپردازند.

استفاده از این ویژگی شبکه های اجتماعی باعث فروش بیشتر می‌شود، پس باید بدانید برای تبدیل کردن اکانت خود به اکانت تجاری اینستاگرام نیازمند هیچ هزینه‌ای نیستید و به راحتی می‌توان اکانت خود را به اکانت تجاری تبدیل کنید.

امکانات و قابلیت و ویژگی های اکانت تجاری اینستاگرام

دکمه تماس با شما: یکی از راه‌های در آمد زایی و فروش بیشتر ارتباط با مشتریان است.
این یکی از بهترین قابلیت‌های اکانت تجاری اینستاگرام است.

دکمه‌ی تماس با شما در بالای صفحه‌ی اکانت شما قرار می‌گیرد و شما با وارد کردن ایمیل، شماره‌ی کاری خود به مشتریان این امکان را می دهید تا به راحتی بتوانند به شما دسترسی داشته باشند.

اگر قصد استفاده کردن از اکانت تجاری اینستاگرام را دارید حتماً از قابلیت دکمه‌ی تماس با شما استفاده کنید و به راحتی به قعالیت تجاری خود در اکانت خود بپردازید.

ابزار آنالیز کردن پست ها و مخاطبان: به عنوان یک کاربرد که در اینستاگرام مشغول به کسب و کار هستید باید مخاطبان خود را بشناسید و رفتار آنان را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

یکی از لازمه‌های تحلیل کردن رفتار مخاطبان این است که زمانی که یک پستی را منتشر می‌شود کنید باید توجه داشته باشید که بازخورد مخاطبان از آن پست چه بوده است، این کار یعنی شما به اطلاعات دقیق تری نسبت به فالور و مخاطبان خود دارید این اطلاعات شامل سن، موقعیت جغرافیایی، جنسیت و… می‌شود.

قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام خود: استوری اینستاگرام یک قابلیتی است که میتواند به معرفی کردن اکانت خود کمک کند.

امکان گذاشتن لینک فقط در اکانت‌های نجاری قابل استفاده می‌باشد و همچنین اکانت تجاری هایی که بیش از ۱۰۰۰۰ فالوور دارند امکان استفاده از این قابلیت را دارند.

Instagram ads: یکی دیگر از قابلیت‌های اکانت تجاری اینستاگرام سهولت در تبلیغ است، با این کار میتوانید با گذاشتن یک پست در اکانت تبلیغ کنید.

برای این کار باید روی پست مورد نظر خود کلیک کنید و گزینه promote را انتخاب کنید، البته این قابلیت در کشور ایران فعال نیست.

  • ۱– خصوصی نمی شود

همان طور که میدانید اکانت‌های شخصی هم می‌توانند عمومی و هم می‌توانند خصوصی باشند اما اکانت‌های تجاری اینستاگرام نمی‌توانند خصوصی باشند زیرا برای فعالیت تجاری در اینستاگرام همه به دنبال دیده شدن و تبلیغات هستند پس یکی از محدودیت‌های اکانت تجاری اینستاگرام این است که نمی‌توانند خصوصی شوند.

  • ۲– قابلیت اتصال به فیس بوک را ندارند

محدودیت دوم  صفحاتی که این ویژگی را برای خود فعال کرده اند این است که نمی‌توانند به چند حساب در فیسبوک متصل شود و فقط قابلیت اتصال به یک حساب را دارد اما حساب های شخصی اینستاگرام قابلیت اتصال به چندین حساب فیسبوک را دارند

تا به  این جا  شما با مزایا و معایب این نوع از حساب های شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شدید.
در ادامه به آموزش مرحله به مرحله ایجاد این نوع از حساب ها خواهیم پرداخت.

در قدم اول برای ایجاد این ویژگی شبکه اجتماعی خود، شما باید یک صفحه فیسبوک داشته باشید و ادمین آن صفحه باشید، پس از آن وارد صفحه‌ی اینستاگرام خود شده و به قسمت تنظیمات اکانت رفته و گزینه‌ی انتخاب کردن اکانت تجاری اینستاگرام را انتخاب می‌کنیم در اینجا از شما درخواست می‌شود که وارد صفحه‌ی فیسبوک خود شوید زمانی که حساب فیسبوک شما مشخص شد شما به صفحاتی که مدیریت آن‌ها به عهده این حساب است دسترسی پیدا خواهید کرد و باید صفحه‌ی فیسبوک مورد نظر خود را انتخاب کنید، این صفحه به اکانت تجاری اینستاگرام شما متصل است و امکان اتصال به صفحات دیگری را نخواهید داشت و همان طور که گفته شد شما باید مدیر و ادمین صفحه‌ی فیسبوک باشید و فقط به یک صفحه می‌توانید متصل شوید.

در مرحله‌ی بعدی اکانت اینستاگرام از شما می‌خواهد اطلاعات تماسی که در صفحه‌ی فیسبوک خود قرار دارد را انتخاب کنید و وارد صفحه‌ی اینستاگرامی خود کنید، گذاشتن شماره تماس با مشتری یا ایمیل در اکانت شما الزامی است.

به طور کلی اگر قصد استفاده‌ی تجاری از اکانت اینستاگرام را دارید حتماً اکانت خود را به حالت بیزینس پروفایل در اورید با این کار می‌توانید با مخاطبان و مشتریان ارتباط بیشتر و بهتری برقرار کنید با آن‌ها تعامل داشته باشید و راه‌های تماس بیشتری پیش روی آن‌ها بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۱ votes, average: ۵.۰۰ out of ۵)
Loading...
پشتیبانی آکادمی رشد مالی
مرتضی ایمانی

سلام، مرتضی ایمانی هستم.

کمکتون میکنم تا بنا به نیاز کسب و کارتون بهترین نوع خدمات رو از نوین گرام دریافت کنید.

خوشحال میشم که در واتس اپ پاسخگوی شما باشم.

0937-2830972