کمپین تبلیغاتی موثرچگونه کمپینی است؟

قبل از اشنایی با یک کمپین تبلیغاتی موثر باید بدانیم که برای ارائه خدمات از هرنوعی که باشد، نیاز به شناخته شدن داریم. قبل از اینکه بتوانیم محصولی را به عرضه فروش برسانیم باید تمام علت های تقاضا را بدانیم.
گاهی براساس تقاضا دست به تولید و عرضه می زنیم. اما بازهم زمان ارائه باید محصول خود را به صورت ویژه و صحیح معرفی کنیم.

یکی از راههای شناساندن محصول تبلیغات صحیح است. هزینه و زمان زیاد برای صرف تبلیغات گاه با تأثیر منفی، سبب می شود که از افراد دیگر درخواست کنیم تا به وسیله استراتژی موفق خودشان محصول مارا معرفی کنند.

در این بین عده ای به عنوان تبلیغاتچی حضور دارند و کمپین های تبلیغاتی خود را با هزینه هایی که گاهی بسیار گزاف است به ما پیشنهاد خواهند داد. اما یک تیم تبلیغاتی خوب را چگونه بشناسیم و با نحوه تبلیغات موثرشان به آن‌ها اعتمادکنیم؟

در ابتداباید بدانیم کمپین تبلیغاتی چیست؟

در واقع مجموعه ای از فعالیت های تبلیغاتی که از طرق مختلف از جمله سمعی، بصری، وب سایتی و هرچیز دیگر در تلاش هستند که به صورت گسترده و با هدف مشخص در زمان معین مخاطبان را جذب و درگیر تبلیغ محصولی کنند؛ تا بتوانند محصولی را به صورت عالی به عرضه نمایش گذاشته که بتواند در بازار کسب و کار رونق گرفته و به فروش برسد. سوال اینجاست که چه کمپین هایی می توانند همیشه موفق باشند.

• هدف تبلیغ

مواردی که در یک کمپین تبلیغاتی بسیار موثر است در وحله اول داشتن یک هدف مشخص و واضح است در واقع اگر کمپینی موفق نیست یعنی نمی داند هدف از آن تبلیغ چیست؟

اگر فقط یک «کمپین» را راه اندازی کرده اید، دیگر نمی توانید پیام رسان یا رسانه خود را هدف قرار دهید. هدف شما از ایجاد کمپین چیست؟ آیا ترافیک وب سایت هدف شماست؟ آیا این افزایش آگاهی از برند است؟ همه این پیام ها ساختارهای تبلیغاتی بسیار متفاوتی خواهند داشت.

• مؤثرترین کمپین ها به ترتیب زیر باید پیش بروند:

  1. هدف کوتاه مدتی که به هدف بلند مدت (شناخت و فروش محصول)، کمک می کند چیست؟
  2. چگونه می توانیم بفهمیم با موفقیت به این هدف خواهیم رسید؟
  3. چگونه می توان مخاطبان خود را هدف قرار داد و بخش بندی کرد تا به هدف برسند؟
  4. چه پیام الهام بخشی می توانیم برای هر مخاطب ارسال کنیم؟
  5. کدام کانال به بهترین وجه این پیام را به هر مخاطب ارتباط خواهد داد؟

* برخی از شرکت ها از یک قطعه محتوای خاص استفاده می کنند تا برای دستیابی به صنایع مختلف تلاش کنند. در واقع از یک رویکرد «یک اندازه متناسب با همه» برای پیام رسانی استفاده نکنید. باید بدانید هر محتوایی مناسب هرنوع تبلیغی نیست.

به طور متوسط یک فرد می تواند تا 40.000 پیام تبلیغاتی را در روز مشاهده کند. بنابراین، اینکه برای جلب توجه تلاش کنید، یک امر کم اهمیت است. باید بدانید برای جلب توجه چه کسی می توانید از چه مواردی استفاده کنید؟

*یک راه تبلیغ رسانه ها هستند. سرمایه های تبلیغاتی خود را در رسانه هایی که نمی توانند از مخاطبان آن حمایت کنند، هدر ندهید. موثرترین کمپین ها بدیهی است که از قرار گرفتن در معرض رسانه هایی که به ایجاد آگاهی پرداخته اند، استفاده می کنند. اما دقیقاً تحقیق کنید که این رسانه، شما را به چه کسی معرفی می کند؟

در واقع شما نمی توانید از پیام های هدفمند، با مخاطبان غیر هدفمند استفاده کنید. (مثلاً نمیتوانید برای وب سایت ورزشکاران که هدف نقاشی کردن ندارند تبلیغ آبرنگ داشته باشید. هدف آن‌ها هنرمایی به صورت برد و باخت، کسب مدال، عنوان قرمانی، تناسب اندام و… است. نقاشی هدفی غیر مرتبط است که آن‌ها به دنبالش نیستند).

و اینکه، این اصل برای مخاطبان آفلاین و آنلاین کاربرد دارد. به طور مثال، یک مجله صنعت حمل و نقل عمومی به شما اجازه نمی دهد از همان پیام های هدفمندی که یک مجله اجرایی ناوگان انجام می دهد استفاده کنید.

*کمپین های بازاریابی کارآمد باید از این روش ها استفاده کنند: فیس بوک، توییتر، لینکدیین، گوگل، پست الکترونیکی و…

داشتن و دانستن بهترین اقدامی که می توانید در بازاریابی داشته باشید نیاز به زمان زیادی دارد که از طریق تجزیه و تحلیل و داده ها می توانید برای یافتن آن مسیر اقدام کنید. اما بازاریابان فقط مشغول به نمایش گذاشتن پیام ها هستند.

*کمپین باید بداند تبلیغ را در کجا ارائه می دهد. مثلاً، وقتی تبلیغات های بنری را اجرا می کنید، مخاطبان خود را بر اساس مکان، دستگاه، کلمات کلیدی و محتوا تقسیم می کنید؟ اگر اینطور نیست، شما بیشترین نتیجه ممکن را نمی گیرید. (برای تبلیغ یک مدرسه ابتدایی، در منطقه ای بنر را ایجاد کرده اید که فرزندان کمی زندگی می کنند و از سن تحصیلشان در آن مقطع گذشته است. یا بنر درون سایت نامرتبط قرار گرفته است).

*در کمپین تبلیغاتی خود، شرکای رسانه خود را نیز به چالش بکشید تا بخش مخاطبان بیش از حد هدفمند را، برای شما فراهم کنند. در واقع باید بتوانید پیام رسانی خود را تقسیم کنید.

• یکپارچه سازی، بازاریابی چند کانال

این موضوع کاملاً واضح است. اما وقتی در گردباد بازاریابی قرار دارید، به راحتی می توانید کانال های مختلف را برای یک کمپین خاص از دست دهید. همچنین به راحتی می توانید در فکر هر کانال به عنوان یک کمپین جداگانه باشید که قطعا به دردسر و اشتباه خواهید افتاد. به جای گیر افتادن در آن حالت، از سیستم پیام رسانی شروع کنید. سپس، پس از اینکه با دقت به پیام خاص برای یک بخش خاص مخاطبان فکر کردید، به کانالهای موجود برای آن مخاطب خاص نگاه کنید. این روش به پیام کمپین شما کمک می کند تا واقعاً یکپارچه شود.

چند نمونه برای پیگیری این موارد بسیار مناسب هستند. رسانه های اجتماعی، ایمیل، بارگیری مطالب، ویدئو، YouTube، تبلیغات بنر، هدفگیری جستجو، چاپ تبلیغات، رویدادها،… هیچ یک از این رسانه ها را زمان انتخاب نوع تبلیغ از قلم نیندازید. از مناسب ترین شروع کنید و پیام خود را به صورت محتوای مفید هماهنگ و بسته به نوع تبلیغ از این رسانه ها استفاده کنید.

برای حداکثر کارآیی لازم است که تمام کانالها با هم کار کنند. به عنوان مثال، می خواهیم از مشتریانی برای استخدام استفاده کنیم، وقتی تبلیغات چاپی متوقف می شوند، تبلیغات بنرها نیز از بازدید متوقف می شوند. این یک کار گروهی از جانب رسانه ها است. یعنی، بر فرض اینکه تلگرام دیگر بیننده ندارد تبلیغات گوگلی یا تبلیغات تراکتی نیز کم اهمیت می شود. به همان دلیل که دیگر به دنبال تلگرام نمی روند به دنبال سرچ در گوگل نیز نخواهند بود.

• * خصوصیات یک دوربین تبلیغاتی مؤثر

هنری فورد گفته است: «شخصی که برای پس انداز کردن پول تبلیغات را متوقف می کند، فردی است که برای صرفه جویی در وقت، ساعت خود را متوقف می کند.»

مهمتر از همه، شخصی که بدون یک استراتژی تبلیغاتی موثر تبلیغ می کند، در واقع فردی است که در انتظار شکست است. استراتژی های تبلیغاتی طرح هایی هستند که به مشاغل کمک می کنند تا محصولات یا خدمات را به مصرف کنندگان بفروشند. محصولات جدیدی که راه اندازی می شوند یا محصولات قدیمی که باید به بازار عرضه شوند باید با یک تبلیغاتِ تبلیغاتی مؤثر همراه باشند. تبلیغاتِ تبلیغاتی مجموعه ای از پیام های تبلیغاتی هستند که حول یک ایده واحد می چرخند و بر اساس استراتژی تبلیغاتی طراحی شده اند. تلاش های تبلیغاتی می تواند برای شرکت مزایایی از جمله آگاهی از برند و افزایش فروش به دست آورد.

شناسایی مخاطبین مناسب، پیام هایی که جلب توجه می کند، برقراری ارتباط ارزشمند، هدف را آموزش دادن، اعلام اطلاعات مربوط به مارک، جلب اعتماد، برقراری تماس برای اقدام، پیام های کوتاه و شیرین، پیام هایی که به راحتی قابل یادآوری است، همگی از ویژگی های یک کمپین تبلیغاتی مناسب هستند.

*بخش بازار را که نیاز به محصولی که در آن تبلیغ می کنید را دارد، مشخص کنید. شناختن مخاطبان شما، این امکان را می دهد پیامی را بطور خاص برای آن بازار تهیه کرده و در مورد تخصیص رسانه تصمیم بگیرید. بازاریابی روشی بسیار خاص و متمرکز است. بنابراین، این یک اشتباه بزرگ است که سعی کنید به توده های زیاد مراجعه کنید. یک تبلیغات موثر، مخاطبان مناسب را در جای مناسب در زمان مناسب هدف قرار می دهد تا بتواند جلب توجه کند.

*پیام های قابل توجه: طبق گفته کارشناسان بازاریابی دیجیتال، یک فرد متوسط هر روز در معرض تقریباً 5000 تا 14000 تبلیغات قرار می گیرد. تبلیغ شما باید توجه مخاطب را به خود جلب کند. اگر مخاطب مناسبی را هدف قرار دهید، شانس توجه به خود را افزایش داده اید. تبلیغات شما باید مردم را به خواندن، تماشا یا شنیدن پیام کلی بازاریابی شما سوق دهد. به یاد داشته باشید، هرچه توجه بیشتری به برند شما جلب کند، توجه کمتری به رقبای شما خواهد شد.

ارتباط ارزشمند: اگر هزینه یک محصول از مزایای آن فراتر رود، به فروش نمی رسد. تبلیغات شما باید ارزش مارک و محصول شما را به بازار هدف شما منتقل کند. پس از مشاهده تبلیغات شما، مصرف کنندگان شما باید بتوانند به سؤالات زیر پاسخ دهند:

  1. زندگی من با این محصول چگونه بهتر است؟
  2.  آیا این پیشرفت ارزش هزینه دارد؟

مصرف کنندگان همیشه به دنبال ارزش هستند. اگر ارزش محصول با موفقیت در آگهی تبلیغ شود، محصولات / خدمات شما به فروش می رسند.

*هدف را آموزش دهید: تبلیغات شما باید محصولتان را به مشتریان خود آموزش دهد. به ویژه اگر محصول جدیدی در بازار باشد. این آگهی باید اطلاعات مربوط به محصول، قیمت و مکان را شامل شود. در مورد قابلیت های محصول، قیمتی که برای محصول هزینه می کنند، صحبت کنید و بگویید از کجا می توانید محصول را بدست آورید. (بسته به محبوبیت برند شما، ممکن است لازم باشد اطلاعات خاصی از جمله مکان خرید محصول را گاهی درج نکنید).

*اطلاعات مربوط به مارک: آگهی شما باید شامل هویت نام تجاری شما باشد. مانند آرم، تایپوگرافی، رنگ ها، سبک و تصاویر. تصاویر یا فیلم هایی که در تبلیغات شما گنجانده شده است باید نشانگر تصویر و شخصیت برند شما باشد. چگونه می فهید که در این راستا کار درستی انجام داده اید؟ از آرم و نام شرکت خود در تبلیغات استفاده کنید و ببینید آیا مصرف کنندگان می توانند مارک شما را به درستی حدس بزنند یا خیر.

اعتماد مهم است: حقیقت قدرتمندترین عنصر در تبلیغات است. با بیان حقایق واقعی در مورد محصولات خود در تبلیغات، اعتماد مصرف کننده را ایجاد کنید. کشش حقیقت سریعترین راه برای از دست دادن وفاداری به برند است. هدف شما افزایش آگاهی از برند و ایجاد وفاداری به برند است

یک راه تماس برای اقدام مشتری قرار دهید: مخاطبان هدف شما، فقط تبلیغات شما را مشاهده کردند. آن‌ها تمام دانش لازم در مورد محصولات را بدست آوردند. خب، حالا گام بعدی چیست؟ مخاطبان خود را رها نکنید! همیشه تبلیغات خود را با یک تماس برای اقدام پایان دهید. آیا مخاطب شما باید تلفن را انتخاب کرده و شماره بگیرد؟ آیا آن‌ها باید به نزدیکترین فروشگاه بروند؟ تبلیغات شما باید برای ترغیب پاسخ گرفتن فوری طراحی شود. (گاهی در وب سایت ها به وسیله سیستم پاپ آپ راه ارتباطی و مشاوره برقرار شود).

کوتاه و شیرین: مردم نسبت به تبلیغات و پیام های طولانی بی توجه هستند. آمار نشان می دهد بعد از 8 ثانیه تأثیر خود را از دست می دهیم. به همین دلیل است که کلیه تبلیغات باید کوتاه، ساده و به یاد ماندنی باشد. با اطلاعات غیر ضروری که توجه شما را از پیام اولیه شما جلب می کند، تبلیغات را ادامه ندهید. بدانید که چه اندازه اطلاعات دادن، کافی است. زیاده گویی در تبلیغ نیز اعتماد و حوصله مخاطب را از بین می برد.

به راحتی قابل یادآوری باشد: بیشتر تصمیمات مصرف کننده مبتنی بر حافظه است. بنابراین، شرکت ها باید راه هایی برای جاسازی محصولات و خدمات در ذهن مصرف کننده پیدا کنند. شما می توانید با وارد کردن یک عنصر غافلگیرکننده، گنجاندن یک صدای مفرح سرگرم کننده، یا حتی بازی کردن یک روش تأثیرگذار در تبلیغات، تبلیغات خود را به یاد ماندنی کنید. خلاق باش. (مثلاً گاهی در تبلیغات از پانتومیم استفاده می شود).

تبلیغات خود را آموزنده، سرگرم کننده و به یاد ماندنی کنید. تبلیغات شما باید باعث شود مردم صحبت کنند! کمپین های تبلیغاتی موثر می توانند خط مشی اصلی شما را بهبود بخشند. با این حال، اطمینان حاصل کنید که کمپین تبلیغاتی شما با استراتژی بازاریابی شرکت شما مطابقت دارد.

• دیگر توصه ها

**اگر هنوز برای شما موفقیتی اتفاق نیفتاده است، احتمالاً فقط زمان و تحقیق لازم است.

اگر فکر می کنید تبلیغات، هنری است و هنر نشان دهنده تلاش برای برقراری ارتباط است، باید بدانید فرایند ارزیابی تا حدودی ذهنی است.

*ویژگی های عمومی رسانه تبلیغاتی را درک کنید: تجربیات شخصی شما به عنوان مصرف کننده، نقطه شروع خوبی برای منحنی یادگیری شما در مورد تبلیغات موثر است. این که آیا شما با خواندن روزنامه ها و مجلات بزرگ شده اید، به تماشای تلویزیون رفته اید یا از طریق اینترنت سرگردان هستید، بدون توجه به این رسانه فکر کنید که چه چیزی شما را به تبلیغات جذب می کند. غرایز شما باید به شما خدمت کند و همچنین تبلیغات احتمالی را برای تجارت خود مرور کنید.

به احتمال زیاد، تبلیغاتی که شما به خاطر دارید یا بیشتر دوست دارید، به نوعی با شما در ارتباط است. اطلاعات را به سرعت و به طور خلاصه در اختیار شما قرار داده اند، خاطره انگیز بودند، به راحتی فراخوانده شدند (و شاید حتی تقلید شوند)، در واقع شامل یک فراخوان برای اقدام بودند.

به عنوان صاحب یکی از مشاغل کوچک، تبلیغاتی که شما انجام می دهید باید استراتژی بازاریابی شما را تکمیل کند. در غیر این صورت، شما یک کار بیهوده را انجام خواهید داد و یک هزینه زیاد در پس آن است. پروفسور بازاریابی Jef I. Richards گفته است: «خلاقیت» بدون استراتژی، هنر نامیده می شود و خلاق دارای استراتژی، تبلیغات نامیده می شود.

*به طور متوسط، پنج برابر بیشتر افراد عنوان را می خوانند تا نسخه متن را بخوانند. وقتی عنوان خود را نوشتید. درواقع این جمله می خواهد بگوید: تیتر در یک تبلیغ، دقیقاً مثل تیتر یک مقاله در روزنامه، حاکم است. اندازه قلم باید برجسته باشد و شاید هم جسورانه باشد. بنابراین، تبلیغات چاپی مؤثر نیز باید همین ویژگی را داشته باشد.

هیچ فرمول خاصی برای مخلوط کردن یک تبلیغ دارای کشش وجود ندارد. تبلیغ برنده می تواند عناصر بسیاری داشته باشد، یا می تواند نسبتاً پراکنده باشد. (فضای خالی هم توجه را به خود جلب می کند. مثلاً تبلیغ نوشتاری با شروع یک سوال یا نوشتن یک متن با جای خالی ذهنهارا درگیر خواهد کرد). اگر شما یا کمپینتان بتوانید ترکیب مناسبی را برای تبلیغاتتان پیدا کنید، می توانید موفق ترین تیم تبلیغاتی باشید.

-حداقل توجه کافی را داشته باشید تا خواننده بتواند محتوای تبلیغ را جذب کند. بله تصاویر هیجانی به فروش می رسند، اما طنز نیز چنین می کند.

*به جای ویژگی ها، بر مزایا تأکید کنید.

*در صورت وجود تقارن با محصول یا خدمات، رنگها را نیز درگیر کنید، گرچه تبلیغات سیاه و سفید می تواند جذاب باشد.

برای درک ساده، با یک پیام قانع کننده که برجسته است، تبلیغ را آغاز کنید.

یک ویژگی به یاد ماندنی مانند یک خط برچسب (که بسیاری از افراد نیز از آن به عنوان شعار یاد می کنند) را درج کنید. شامل یک فراخوان عمل، یا به صورت بخشنامه (که ادعا می کند)، یا دعوت نامه (که ظریف تر است)، برای انجام مراحل بعدی تبلیغتان.

نام تجاری یک شرکت را تکمیل کنید. بعضی اوقات حتی شرکتهای بزرگ نیز این اشتباه را می کنند که مصرف کنندگان از یک تبلیغی جسورانه / جنجالی / شفاف، لذت می برند که در مقابل چهره شرکتهای خود می چرخند. اما معمولاً اینگونه نیست. در واقع باید جسورانه باشید و با تبلیغات گاهی ریسک کنید. اما جوانب را نیز بسنجید.

*ویژگی های رسانه تبلیغات تلویزیونی را فراموش نکنید: بازیگران خوب در تبلیغات خوب، بی دردسر به نظر می رسند. تبلیغات تلویزیونی کارآمد چنین ارتباطی را دارند. زیرا قدرت چاپ (کلمات و تصاویر) و تأثیر رادیو (صوتی) را با کنش زنده ادغام می کند. شرکت نیلسن، یک شرکت تحقیقاتی بازاریابی جهانی، می گوید: دو احساس ویژه در ایجاد چنین ارتباطاتی مؤثر هستند. و این دو احساسات، شوخ طبعی و همدلی هستند. یک داستان بگویید. گاهی اوقات در یک سری از تبلیغات، بخشی از دلایل تسلط بازاریابی به این دلیل است که بازاریابان یاد گرفته اند تا مصرف کنندگان به داستان ها واکنش نشان دهند. «داستانهای موفقیت» درباره محصولات، داستانهای مربوط به مصرف کنندگان (درست مثل خودشان) و داستانهای امید، به ایجاد ارتباط عاطفی با یک شرکت کمک می کنند که به نوبه خود می تواند وفاداری مشتری را القا کند. داستان های شفاف، ساده و خوش بین بهترین تأثیر را در مصرف کنندگان دارند.

اگر قابل تقلید نباشند، می توانند به یک پیام تحریک آمیز، یک صدای جذاب یا یک شخصیت مشهور کمک کنند. تبلیغات تلویزیونی کارآمد باعث می شود افراد به خصوص در رسانه های اجتماعی صحبت کنند و می تواند برای صاحب مشاغل کوچک سودآوری زیادی داشته باشد.

رادیو سخت ترین مکان برای ایجاد چنین ارتباطاتی است. به همین دلیل است که بسیاری از نویسندگان، ایجاد تبلیغات برای این رسانه را بالاتر و مهمتر از سایرین ترجیح می دهند. خواسته های رادیو باعث می شود تا آن‌ها بر ایجاد یک تبلیغ «ظریف و متوسط» متمرکز شوند که به معنای واقعی قادر به کم کردن کلمات نیستند.

برخلاف چاپ و تلویزیون، رادیو تصویری ندارد. شنوندگان رادیو غالباً مشغول کارهای دیگری هستند. کار کردن، رانندگی، پرداخت قبض، در حالی که در حال گوش دادن به پیام رادیو نیز هستند. سعی کنید پیامتان الهام بخش از آهنگ های مورد باشد تا بتواند حس شنیداری آن‌ها را فعالتر کند.

کلمات موجود در تبلیغات رادیویی برای درک، باید ساده باشند. صحبت ها باید ساده باشند و نیاز به تفکر در مورد معنای کلمات و منظور گوینده نباشد و پیام برجسته و باید به سادگی گفته شود. اما سادگی را نباید با ساده لوحی اشتباه گرفت.

((یک پیشنهاد)) و ((تماس با ما)) را در پیام رادیویی خود، برجسته کنید.

برخی از متخصصان بازاریابی ممکن است کلمه «فوری» را قبل از ««اقدام»» قرار دهند، (فوری، به مراکز اخذ گواهینامه مراجعه کنید… برای خرید خود اقدام کنید… کلماتی تکراری و هیجانی که تأثیر را گاهی از بین می برند آن هم به دلیل تکراری و هیجان انگیز بودن…)، اما همه، تبلیغات رادیویی آزار دهنده ای که بیش از حد پیامی را شنیده اند، نقد می کنند. کلید موفقیت در این روش، تعادل است.

با گذشت زمان، شما و تیم خود باید ایده روشنی درباره نوع تبلیغاتی که برای کسب و کار شما مؤثرتر است، ایجاد کنید. پیگیری تبلیغات به شما کمک خواهد کرد، اما باید به یاد داشته باشید که مصرف کنندگان معمولاً قبل از اقدام، نیاز به درک محصول دارند. باید آن را از نزدیک ببینند، لمس کنند، امتحان کنند، پرس و جو کنند، از خریداران قبلی سوال کنند و…به عبارت دیگر، آن‌ها ممکن است بگویند که بله واقعاً، تبلیغ هوشمندانه رادیویی شما باعث شد که تلفن را بردارید و با شما تماس بگیرند. اما آن‌ها ممکن است یکی از تبلیغات چاپی شما را نیز دیده باشند و یا از یک مصرف کننده تعریف مثبتی شنیده باشند. پس تکرار آن تبلیغ در چند رسانه ایشان را برای خرید ترغیب کرده است.

یک کمپین تبلیغاتی باید بتواند تمام راه های تبلیغاتی را در دست داشته باشد تا از متناسب با نوع محصول یا خدمات از آن طریق اقدام کند. بسیار دیده شده کمپین تبلیغاتی که فقط بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی فعالیت دارد، یا فقط می تواند در صفحات مجازی تبلیغ کند، یا با رسانه های صداوسیما ارتباط دارد، این‌ها هر کدام در زمان قبول برنامه ریزی تبلیغات شما، بسیار از مزایای نوع تبلیغشان صحبت خواهند کرد. مثلاً بگویند تراکت امکان چاپ زیاد را دارد و می‌توان در بیشتر مناطق به دست مردم رساند. یا بگویند ما شماره تماس افراد ساکن در مناطق را از طریق مخابرات به دست آورده ایم و می توانیم با ارسال پیامک شما را معرفی کنیم و… اما باید بدانید که هر نوع تبلیغی در هر جایی ممکن است مناسب شما نباشد. گاه چند رسانه با هم باید به شما کمک کنند تا شناخته شوید. کمپین تبلیغاتی حرفه ای باید به همه یا بیشتر این رسانه ها با توجه به ویژگی هر کدام که گفته شد، برای مشهور شدن شما اقدام کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
پشتیبانی آکادمی رشد مالی
مرتضی ایمانی

سلام، مرتضی ایمانی هستم.

کمکتون میکنم تا بنا به نیاز کسب و کارتون بهترین نوع خدمات رو از نوین گرام دریافت کنید.

خوشحال میشم که در واتس اپ پاسخگوی شما باشم.

0937-2830972