اشتباهات رایج در راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام ؟

اشتباهات رایج در زمینه کسب و کار اینستاگرام

در سالهای اخیر، اپلیکیشن اینستاگرام توانسته است از 1 میلیارد کاربر هم بیشتر شود. از این رو بدون شک تبدیل به یک کانال مهم بازاریابی برای در نظر گرفتن مشاغل می شود. با این وجود که بعضی افراد توانسته اند در بدو پیدایش این ابزار با توجه به اصول بازاریابی، از آن بهره ببرند و کسب و کارشان را رونق دهند؛ حتی تا جایی که بدون سرمایه زیاد و بدون داشتن فضای کاری فقط در این صفحه محصولات را به فروش برسانند، عده ای هم فقط انگشت به دهان مانده اند که چگونه باید شروع به کار کنند؟ یا اینکه، چرا علی رغم تلاش زیاد نمی توانند در این راستا به نتیجه مثبت و درآمدزایی قابل توجه برسند؟! قطعا موارد و مشکلاتی هست که این دوستان را در قدم اول با شکست مواجه کرده و باید بدانند که ارتباط با ابزارهای کاری و اجتماعی چگونه به موفقیت ایشان کمک می کند. از اینرو بهتر است اشتباهات رایج در این راه را بیان کنیم تا با برطرف کردن آن به نتیجه مورد نظر دست یابیم.

نکات بازاریابی برای کمک به رشد برند شما در اینستاگرام

حفظ حساب کاربری اینستاگرام برای مشاغل شخصی ممکن است بسیار مفید باشد. با این حال به همان راحتی که در ابتدا به نظر می رسد آسان نیست. بنابراین، بسیاری از افراد اشتباهاتی انجام می دهند که ممکن است منجر به نتیجه کاملاً برعکس از آنچه در ابتدا در نظر گرفته شده بودند، شود. اگر می خواهید پیج تبلیغاتی شما در این پلت فرم موفقیت آمیز باشد، حتماً هنگام کار کردن با یک حساب کاربری اینستاگرام، با دقت در این لیست از چند اشتباه بزرگ جلوگیری کنید.

1-تجارتی مناسب با فضای مجازی

با وجود رسانه های مختلف اجتماعی و کانال های بازاریابی که امروزه وجود دارد، اشتباهات جزیی یا بزرگ میتواند تلاش در عرصه کسب و کار را در فضای مجازی طاقت فرسا و خسته کننده نشان دهد. در اولین گام باید بدانیم که تجارت ما مناسب صفحه مجازی است یا خیر؟
هر شغلی در واقع مناسب اینستاگرام نیست. با توجه به اینکه اینستاگرام همه چیز در مورد سبک زندگی و چیزهایی است که می توانید به وسیله تصاویر زیبا و قابل توجه نشان دهید، برای مصرف کننده ها بیشتر مواردی مثل مد، زیبایی، محصولات خوراکی و تزیینی، تورهای مسافرتی بسیار عالی که قابل توجه و پیگیری باشد، اهمیت بیشتری دارند. اما، اگر بیشتر یک شرکت بیزنسی هستید، ممکن است اینستاگرام محلی برای فروش شما نباشد. با اینکه این نوع شرکت ها نیز به روش اینترنتی و وب بسیار نیاز دارند. اما اولین قدم، آن هم در اینستاگرام شاید مورد توجه و شناخت واقع نشود. با این وجود این نوع شرکت ها احساس می کنند “باید کاری در اینستاگرام انجام دهند.” اگر این فضا مناسب شغل شما نیست می توانید شروع کسب و کارتان را از اینستا آغاز نکنید. در حالی که هیچ ضرری نیز در کاوش آن، به عنوان یک مارک تجاری یا فعالیت، جهت درگیر کردن مشتری ها وجود ندارد، مشروط به اینکه اگر نتیجه ای نمی بینید، ناامید نشوید.
اگر کسب و کار شما قطعاً مناسب اینستاگرام است و نتیجه ای را مشاهده نمی کنید، قطعا، یکی از دیگر اشتباهات بسیار متداول کسب و کار در اینستاگرام را مرتکب شده اید.

2- محصول شما قابل خرید نیست.

یکی از بزرگترین ناامیدی ها برای مشاغل که سعی در فروش زود هنگام در اینستاگرام خود داشتند این واقعیت بود که اینستاگرام به شما امکان نمی داد تا در کنار عکس هایی که ارسال می کردید، لینک های قابل کلیک برای محصولات را ارسال کنید. با این حال، اخیراً برخی از ابزارهای جدید، مانند برچسب زدن محصول، به وجود آمده اند که فروش خرده فروشان و خریداران را آسان تر می کند. برچسبی انتخاب کنید که بتواند مشتریان خود را مستقیماً از یک عکس اینستاگرام به یک صفحه محصول، در وب سایت خود ارسال کند. اگر از این امکان نتوانید استفاده کنید و مشتری نتواند به راحتی خرید کند ضعف کار شما خواهد بود.

3- شما مراحل تبدیل زیادی دارید.

پست های شما ممکن است بدون علامت گذاری برچسب خورده باشد و دارای هشتگ باشد، اما بررسی مشتریان برای شما چقدر آسان است؟ یکی از قوانین اصلی فروش آنلاین این است که با هر مرحله کلیک فرم مشتری شما را پر کند تا ببیند مشتریان بالقوه شروع به ترک کردن می کنند یا خیر؟
فراموش نکنید که اینستاگرام عمدتاً در تلفن همراه تجربه می شود. پس، مشتریان شما صبر کمی دارند. این بدان معناست که شما واقعاً باید از منظر مصرف کننده به تبلیغات نگاه کنید، اینکه چگونه مرور و خرید از صفحه اینستاگرام برای آنها آسان است؟ اگر برای خرید، باید بسیار از این صفحه به آن صفحه بروند حوصله شان سر رفته و پیج شما را خواهند بست.

4 -شما فالوورهای جعلی خریداری کرده اید

این کار می تواند اثرات مخرب داشته باشد. پیج یک کسب و کار را با 50 دنبال کننده، شروع به فعالیت میکنید و می خواهید بفهمید که چگونه می توان به 1000 یا 10000نفر برسید. شما ممکن است چند روز را در آن بگذرانید و چند دنبال کننده جدید داشته باشید، اما رسیدن به تعداد بیشتر می تواند از نظر شما مانند یک عمر، طولانی باشد. به همین دلیل به جای تلاش و رفتن راه درست به خرید فالوورهای جعلی و غیرواقعی بپردازید.
هرکاربری که بسیار در اینستاگرام سرچ می کند از طریق لایک ها می تواند بفهمد صفحه شما جعلی است. مثلا 10000 فالوور دارید ولی 10 نفر لایک کرده اند، یعنی صفحه شما فریاد می زند که فالوورهایتان واقعی نیستند. قطعا این عمل تاثیر منفی و معکوس روی محصول شما خواهد گذاشت. از طرفی شما واقعا به خودتان نیز دروغ گفته اید. چراکه شما به دنبال خرید یا کسب و کار هستید. فالوورهای جعلی برای شما چه سودی دارد وقتی از صفحه شما دیدن نمی کنند، محصول شما را نمی شناسند، با شما آشنا نمی شوند، و شما را به پول نمی رسانند؟ در واقع شما لایک را از حساب جعلی و ربات گرفته اید نه از مشتری. علاوه بر این، اگر اینستاگرام متوجه شود که شما فالوور خریداری کرده اید، می تواند هشتگ های شما را از عموم پنهان کند و فقط فالوورهای واقعی شما آن را ببینند یا لایک را ارسال کنند. این موضوع بعد از مدتی تلاش بی نتیجه شما، سبب ساخت حساب جدید برایتان خواهد شد. چراکه پیج جعلی شما بدون بازدید مانده است و اینستا آن را محدود کرده و این امر اعتبار پیج را لطمه دار خواهد کرد.
رساندن مخاطبان از 50نفر به 1000 یا بیشتر، نیاز به تلاش و صبر زیادی دارد. این مورد یک شبه اتفاق نمی افتد. اگر این انتظار را داشته باشید، آنگاه فقط ناامید خواهید شد. درگیر شدن در کار، فالوورهای مناسب و فعال وقت و کار زیادی را می طلبد. این امر مستلزم ارسال مداوم مطالب عالی، ارتباط داشتن با مخاطبان خود از طریق نظرات و مشارکت با مشتریان یا مشتری احتمالی و پیگیری در صفحات آنها و به آرامی پیش خواهد رفت اما به جلب اعتماد و نظر بیننده نیز خواهد انجامید که بسیار در کسب و کار حائز اهمیت است.

5-نادیده گرفتن آمار

دارندگان حساب های کاربری اینستاگرام، فرصتی برای بررسی میزان اندازه گیری های آنها دارند. به دلایلی، بسیاری از آنها همچنان از این اعداد چشم پوشی می کنند و فقط به بهترین ها امیدوار هستند.در واقع این همان جایی است که آنها اشتباه می کنند. زیرا ردیابی آمار یک حساب ممکن است به آنها بینش بدهد که فالوورهایشان توجه به پیج و محصولات را دارند یا خیر؟ یا چه زمانی در اثر کدام پیام و پست، بیشترین بازدید ها صورت گرفته و این بازدیدها چه پیامدهای سودآوری را داشته است؟ برای ارتقاء موفقیت آمیز خدمات خود به صورت آنلاین، مطمئناً باید معیارهای خود را بدانید که بعداً می توانید به نوعی، به سازنده وب سایت تیم خود، انتقال دهید.

6- انجام تحقیقات هشتگ

دانستن اینکه از چه هشتگ هایی استفاده کنید، یک چیز بی ارزش است. در اصل، شما می توانید مخاطبان مورد نظر خود را با استفاده از هشتگ شکل دهید.
بسته به نیاز خود، آن را بزرگتر یا مشخص تر کنید. با این وجود، استفاده از محبوب ترین هشتگ ها، مانند مثال #مزاج شناسی ، محتوای شما را به صدر نمی رساند، زیرا تعداد انتشاراتی که در پی آن وجود دارد، بسیار زیاد خواهد بود.
برای به دست آوردن حداکثر استفاده از هشتگ خود، اطمینان حاصل کنید که آنها به کلمات تجاری و مخاطبان هدف خود مرتبط هستند. مثلا محصول شما تفلون است اما چون سرویس غذاخوری زیاد سرچ می شود شما هشتگ سرویس غذاخوری را فقط بزنید.
خب مطعنا بعد از سرچ، هزاران پیجی که این هشتگ را دارند بالا می آید و مخاطب حوصله دیدن همه آنها را ندارد. اما محصول خود را با نام خودش و استفاده از هشتگ های مشابه دیگر انتخاب کنید، نتیجه بهتری خواهد داشت.

7-نام حساب پیچیده دارید

دلیل اصلی ایجاد حساب کاربری اینستاگرام ارتقاء خودتان است. این بدان معناست که اگرچه هنوز آنقدر قابل تشخیص نیستید، اما به سختی هم می توانید به خودتان اسمی طولانی و پیچیده بدهید. بنابراین، سعی کنید چیز ساده و به یاد ماندنی را جستجو کنید تا فالوورهای بالقوه شما بتوانند شما را به سرعت پیدا کنند. همچنین، به این فکر کنید که چگونه می توانید با استفاده از فقط نام حساب خود، آنچه انجام می دهید را ذکر کنید. یعنی اسمی را انتخاب کنید در ذهن بماند یا زمان سرچ مخاطب به ذهنش برسد با چه عنوان هایی ممکن است پیجی با محصول مورد نظرش یافت شود و آن ار برای سرچ انتخاب کند تا پیج شما نیز دیده شود. مانند کلمات کلیدی در گوگل، که اگر نویسنده مطلب آن را درست انتخاب کند،در زمان سرچ، بیننده درصفحه نخست آن را ملاحظه خواهد کرد.

8-توضیحات حساب کاربری جالب توجه نیست

اگر تازه کار خود را شروع کرده اید، مهم است که به مردم بگویید چه کاری انجام می دهید. چراکه باید شما را بشناسند و اطمینان پیدا کنند. اگر فقط پست گذاشته شود و هیچ توضیحی از شما، محصولتان، نوع و زمان فعالیتتان، زمان پاسخگویی و غیره نداشته باشد، شما دیده نخواهید شد و از بازدید پیج شما صرفنظر خواهند کرد. ساده ترین راه برای اطمینان از این امر، توصیف دقیق درباره حساب اینستاگرام خود است. به مخاطبینتان بگویید که شما در کجا قرار دارید، چه نوع خدماتی را ارائه می دهید و ذکر اطلاعات مورد نیاز مخاطب خود را فراموش نکنید.

9-ارسال های نامنظم دارید

اخیراً، سیاست اینستاگرام کاملاً سختگیرانه شد و اگر می خواهید به فعالیت خود توجه کنید، باید فعال باشید. ارسال مطلب فقط یک بار در هفته قطعاً مناسب نیست. به این ترتیب فراموش نکنید که حداقل روزی یک بار مطلب ارسال کنید و دنبال کنندگان خود را در ارتباط با خود، در بخش نظرات درگیر کنید. این یک روش عالی برای اطمینان از ارائه پست های شما به مخاطبان گسترده تری خواهد شد، کاری که بیشتر افراد انجام نمی دهند و مخاطب نمی تواند با ایشان ارتباط و تبادل نظر داشته یا طرح سوال داشته باشد. بعضی از دارندگان مشاغل غالباً به این دلیل که “همه این کار را می کنند”، حساب های اینستاگرام خود را ایجاد می کنند و درک نمی کنند که حفظ یک حساب کاربری موفق و جذاب یک کار سخت است. امیدوارم بعد از یادگیری در مورد این اشتباهات رایج هنگام کار با حساب کاربری اینستاگرام، برای شما راحت تر شود که از آنها دوری نکنید و در هر لحظه شغل خود را به رونق برسانید.
برای ماندن در ذهنها، خواه یک مارک یا یک برنامه آموزشی داشته باشید، باید به طور مرتب محتوای خود را ارسال کنید. با ارسال برنامه زمانبندی شده، در بین جامعه مرتبط و فعال خواهید بود و این تأثیر مثبتی بر هر شخصی که وارد حساب شما می شود خواهد داشت. از ارسال به صورت پراکنده خودداری کنید و به برنامه منظم خود ادامه دهید، وقتی بیشترین تعامل را در مورد محتوای خود دریافت می کنید، در زمان اوج هستید. اگر اینگونه نبود یعنی راه را اشتباه رفته اید.

10-از تصاویر کم کیفیت استفاده نکنید

رایج ترین اشتباهی که در اینستاگرام می بینیم، این است که هنگام انتشار حساب ها ازتصاویر با کیفیت پایین استفاده شده، تصاویر با کیفیت پایین باعث می شود حساب شما به جای حرفه ای بودن آماتور به نظر برسد، و نشانگر این است که برند شما معتبر و عالی نیست.
از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید (بیشتر تلفن های هوشمند اکنون از دوربین کافی برخوردار هستند که برای استفاده در محتوای رسانه های اجتماعی استفاده می کنند) و برای ایجاد محتوای بی نظیر وقت، تلاش و پول سرمایه گذاری کنید. یک تصویر خوب باید واضح باشد، در نورپردازی، ضبط صداها و مضمونی که دارد، دقت کافی داشته باشد.
چراکه، تصاویر از هزار کلمه هم بهتر صحبت می کنند، و این موردی است که در اینستاگرام اهمیت ویژه ای دارد. تاثیری که یک پلتفرم بصری دارد بسیار بیشتر از توضیحات نوشتاری است. کاری کنید که سایر کاربران اینستاگرام از لحظه دیدن پروفایل شما، بخواهند شما را دنبال کنند!

11- نمایه خود را به صورت خصوصی حفظ نکنید

اگر می خواهید افراد روی دکمه follow کلیک کنند، باید بتوانند محتوای شما را ببینند! دنبال کنندگان می خواهند قبل از کلیک بر روی دکمه follow، داوری کنند که آیا احتمالاً از مطالبی که منتشر می کنید لذت می برند یا نه؟ علاوه بر این، کاربران تمایل دارند که از حساب های خصوصی دوری کنند. زیرا بلافاصله پذیرفته نمی شوند و مدت زمان تأیید آن می تواند از دقایقی به ساعتها یا حتی روزها متفاوت باشد. پروفایل های Prive روی پیروان جدید بالقوه تأثیر منفی می گذارد. زیرا کاربران اینستاگرام هنگام دیدن یک حساب خصوصی، تمایل خود را برای دیدن از دست می دهند.

12-بیوگرافی اینستاگرام خود را خالی می گذارید

بیوگرافی اینستاگرام شما محلی است که افراد بلافاصله هنگام تعیین صفحه شما، چه محتوایی را ایجاد می کنند و چرا باید شروع به دنبال شما کنند، را خواهد دانست. آنها بدیهی است که به دلیلی خاص از صفحه دیگر روی صفحه شما آمده اند. بنابراین، با یک بیوگرافی اینستاگرام خود، که به آنها اطلاعات می دهد و جذبش می شوند، بیشترین و بهترین عناوین مثبت را بنویسید. بیوگرافی اینستاگرام همچنین تنها مکانی است که می توانید URL قابل کلیک را به وب سایت یا صفحه یا برنامه کاری دیگر(تلگرام، سایت،ایمیل..) خود انتقال دهید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که از موثرترین URL استفاده می کنید.
همچنین ، اینستاگرام شما باید شامل نام شما و یا نام شرکت شما، اطلاعات تماس مربوطه (ترجیحاً ایمیل) ، وب سایت / فروشگاه تجارت الکترونیکی / نمونه کارهای شما باشد و اگر یک مکان فیزیکی هستید، آدرس خود را درج کنید تا افراد بتوانند شما را به صورت آفلاین پیدا کنند.

13-در مواقع خارج از اوج مطلب ارسال می کنید

اگر در مواقعی که افراد در اینستاگرام نیستند، پست می گذارید، میزان بازدید بالا را انتظار نداشته باشید. ساده است. شما باید هنگام نمایش آنلاین اکثریت مخاطبان خود در اینستاگرام پست بگذارید؛ که معمولاً در هنگام رفت و آمد صبح زود (ساعت 6-9 صبح) و بعد از ظهر بعد از ترک کار مردم (از 5 بعد از ظهر به بعد) است. هنگامی که در اوج بازدیدها مطلبی ارسال می کنید، نمایه شما در معرض تعداد بیشتری از دنبال کنندگان شما قرار می گیرد. بنابراین از یک ابزار تحلیلی مانند Iconosquare استفاده کنید تا ببینید مخاطبان شما فعال ترین هستند.

14-عنوان های سرسری و بی فایده نوشته اید

زیرنویس ها به اندازه خود تصویرها مهم هستند، و اگرچه آنها برای اولین بار توسط کاربران اینستاگرام مشاهده نمی شوند، اما در ارائه زمینه و اطلاعاتی که از طریق عکس منتقل نمی شوند، بسیار مهم هستند. سعی کنید یک سؤال یا اقدام به تماس را در زیرنویس اینستاگرام خود وارد کنید تا به گفتگو بپردازید و نظرات و تعامل را ترغیب کنید. از داشتن زیرنویس های طولانی خودداری کنید. زیرا این امر می تواند باعث خاموش شدن افراد شود و باعث شود آنها از تصویر شما گذشته باشند و هرگز به آن نگاهی اجمالی هم نکنند.

15- بسیار پست های بی ربط، گذاشته اید

برای مخاطبان خود پست بگذارید و فقط تصاویری را همراه با تمرکز اصلی و پیام اصلی خود وارد کنید، در غیر این صورت، به دلیل عدم دریافت محتوای مورد نظر در پروفایل خود، شروع به از دست دادن دنبال کنندگان خواهید کرد. ارسال چیزی نامرتبط به پیجتان و یا با یک سبک یا لحن کاملاً متفاوت به محتوای معمول شما، می تواند صدمات بیشتری داشته باشد و باعث می شود که رابطه شما با طرفداران خود را خراب کند. مثلا پیج آموزشی در زمینه هنر دارید، اگر یک آن، در مورد موارد سیاسی یا حواشی جامعه پستی ارسال شود، اگر مخاطب با موضوع شما مخالف باشد می تواند پیج شما را ببندد یا تکرار پستهای غیر معمول می تواند این حس را به وجود آورد که رسمی و پیگیر نیستید و تمایلی برای دیدن همیشگی پست های شما را نداشته باشد چراکه با هدف بازدید ایشان مغایرت دارد.

16-در حاشیه ایستاده بودید

اینستاگرام یک بستر رسانه اجتماعی است. بنابراین، شما باید با جامعه اینستاگرام همراه باشید، تا نتایج آن را در پروفایل خود مشاهده کنید. کسب و کار اینستاگرامی فقط به معنای پاسخگویی به نظرات در مورد محتوای شخصی شما نیست. شما باید بیرون از صفحه تان بروید و با سایر محتوا و کاربران موجود در سیستم عامل ارتباط برقرار کنید. هرچه این کاربران مرتبط تر باشند، بهتر است. هشتگ های مربوط را جستجو کنید و افراد دیگری را که در مورد صنعت شما صحبت می کنند، پیدا کنید و با آنها و محتوایشان آشنا شوید و درصدد ایجاد رابطه با آنها باشید. از این بستر استفاده کنید تا به صورت ارگانیک با سایر حسابها درگیر شوید و میزان قرار گرفتن دیگران در صفحه خود را از این طریق افزایش دهید.

17-به بالای صفحه نروید

در مرحله اول، کار خوب در داشتن یک مجموعه کامل از مطالب آماده ارسال است! اما احساس نکنید که مجبور هستید یکباره این کار را انجام دهید. آن محتوا به هر جایی نمی رود، بنابراین بیاموزید که خود را مهار کنید و به برنامه خود بپردازید. چه این ارسال هر روزه باشد و چه چند بار در هر هفته. هیچ کس نمی خواهد 5 عکس پشت سر هم از همان حساب را ببینید. محتوای خود را در طول هفته پخش کنید تا به جای اسپم، یک جریان مداوم از محتوای با کیفیت بالا داشته باشید. به برنامه خود بپیوندید و از این حالت خارج نشوید.

نکته: تکراری بودن و پست های مشابه زیاد در یک زمان یا شلوغ کردن بی رویه صفحه، قطعا فرصت دیدن پست های قبلی شما را از مخاطب خواهد گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
پشتیبانی آکادمی رشد مالی
مرتضی ایمانی

سلام، مرتضی ایمانی هستم.

کمکتون میکنم تا بنا به نیاز کسب و کارتون بهترین نوع خدمات رو از نوین گرام دریافت کنید.

خوشحال میشم که در واتس اپ پاسخگوی شما باشم.

0937-2830972